„Lietuvos žvalgybos ir saugumo pareigūnų veiklos ir likimų istorija patvirtina lietuvių tautos valią, ryžtą ir gyvybingumą, potencialius agresorius įspėja, kad lietuvių tauta nepasidavė ir nepasiduos, nes ji ir pačiais sunkiausiais laikais turėjo talentų ir žmonių, pasiryžusių aukoti savo gyvybes tautos ir valstybės labui“, –knygoje „Lietuvos žvalgyba XX a. viduryje ir antrojoje pusėje. Pirma knyga: In memoriam Lietuvos žvalgybos ir saugumo pareigūnams“ (2018) rašo jos autorius, buvęs žvalgybos pareigūnas Severinas Vaitiekus.

Autorius parengė, o LR Valstybės saugumo departamentas (VSD), Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC) bei Lietuvos centrinis valstybės archyvas (LCVA) išleido antrąją knygos dalį „Lietuvos žvalgyba 1918-1940 metais. Veidai ir vaizdai“. Tai įspūdingas nuotraukų ir dokumentų faksimilių albumas, palydėtas dalykiškų S. Vaitiekaus komentarų.

Renginyje dalyvaus ir kalbės VSD direktorius Darius Jauniškis, LGGRTC gen. direktorius Adas Jakubauskas, LCVA direktorius Dalius Žižys. Knygą, drauge su jos autoriumi, aptars istorikas, Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas Arūnas Gumuliauskas. Renginį moderuos žurnalistas ir istorijos tyrinėtojas Vidmantas Valiušaitis.

Renginys vyks spalio 7 d., trečiadienį, 16.00 val., Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje (Žirmūnų g. 1F). Įėjimas laisvas.