download Atsisiųsti PDF

Jūs esate:

Pradžia

ĮTAKOS VEIKLA PRIEŠ LIETUVĄ

Auga dirbtinio intelekto įtaka kibernetinio saugumo grėsmėms

Auga dirbtinio intelekto įtaka kibernetinio saugumo grėsmėms

Lietuvos valstybės institucijų darbuotojų tarnybos ir asmeniniais tikslais naudojamos informacinės sistemos išlieka Kinijos ir Rusijos žvalgybos tarnybų kibernetinių pajėgumų taikiniu. Kinijos ir Rusijos žvalgybos tarnybų valdomos kibernetinio šnipinėjimo grupuotės vykdo tęstinę šnipinėjimo veiklą ir bando įgyti naujų prieigų prie taikinių informacinių sistemų. Labai tikėtina, kad artimoje ir vidutinėje perspektyvose priešiškos valstybės išliks motyvuotos ir bandys perimti informaciją, naudodamos efektyvius kibernetinius įrankius, kuriems reikia mažai resursų.

Nors prieigą prie sistemų galima įgyti tik techninėmis priemonėmis, žmogiškasis faktorius vis dar išlieka didžiausiu organizacijų pažeidžiamumu, kurį išnaudoja priešiškos žvalgybos tarnybos. Manipuliuodamos žmonių emocijomis, jos įtikina informacinių sistemų naudotojus atlikti veiksmus, leidžiančius programišiams įgyti prieigą prie norimos informacijos arba sistemų, kuriose ši informacija valdoma. Naudodami įvairias psichologines priemones, programišiai siekia sukurti emocinį poveikį, sumažinantį žmonių dėmesingumą ir kritinį mąstymą.

Kinijos ir Rusijos žvalgybos tarnybos ne tik pačios ieško naujų metodų nelegalioms prieigoms įgyti ir vykdyti kenkėjišką veiklą, bet ir perima sėkmingas taktikas iš dažniausiai finansinės naudos siekiančių kriminalinio pasaulio programišių. Tai didina jų metodų spektrą ir apsunkina tyrėjų galimybes atskirti kenkėjišką veiklą vykdančius valstybinius veikėjus nuo kriminalinių programišių. Labai tikėtina, kad visi kibernetinėje erdvėje nelegalią veiklą vykdantys veikėjai aktyviai taikys tiek pasiteisinusius tradicinius kenkėjiškos kibernetinės veiklos modelius, tiek naujus metodus.

Priešiškos žvalgybos tarnybos kibernetiniam šnipinėjimui pasitelkia ir psichologinius metodus, ir DI įrankius. PA Wire / PA Images nuotrauka

Labai tikėtina, kad vystomos naujos technologijos reikšmingai keis saugumo situaciją. Pavyzdžiui, daugėja galimybių DI panaudoti kibernetinėms atakoms: nuo teksto kūrimo ir pritaikymo konkrečiam asmeniui iki kenkėjiško programinio kodo kūrimo ir modifikavimo. DI taip pat mokomas identifikuoti IT sistemų pažeidžiamumus. DI įrankiai sukuria ir papildomų saugumo spragų. Neatmestina, kad DI panaudojimas kenkėjiškai veiklai artimoje perspektyvoje augs ne tik dėl platesnio šio įrankio taikymo visuomenėje, bet ir dėl naujų būdų panaudoti šią besivystančią technologiją kibernetinių atakų efektyvumui didinti.

Technologiniai pokyčiai sukuria naujų iššūkių prisiimant atsakomybę už kibernetinio saugumo užtikrinimą. Organizacijoms vis plačiau naudojant debesijos paslaugas, sudaroma saugumo iliuzija, grindžiama įsitikinimu, kad tik šių paslaugų teikėjai yra atsakingi už kibernetinį saugumą. Labai tikėtina, kad pačioms organizacijoms nesiimant priemonių aktyviai rūpintis tiek darbuotojų kibernetinio saugumo praktikų taikymu, tiek apsaugos priemonių, tokių kaip dvigubo atpažinimo sistema ir prieigos kontrolė, įgyvendinimu, debesijos paslaugų naudojimas sudarys papildomų galimybių kenkėjiškai veiklai vykdyti.

Spausdinti print
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Sutinku su visais Nesutinku su visais