Rusijos pradėtas neišprovokuotas ir nepateisinamas karas prieš Ukrainą suvienijo Lietuvos visuomenę ir sustiprino jos ryžtą remti dėl savo išlikimo ir laisvės narsiai kovojančius ukrainiečius.

Tačiau Lietuvoje jau fiksuota paskirų atvejų, kai nepasitenkinimas Kremliaus režimo agresija yra išreiškiamas agresyviu elgesiu su rusų tautybės Lietuvos gyventojais.

Valstybės saugumo departamentas ragina susilaikyti nuo bet kokių įstatymus pažeidžiančių veikų ir paramą Ukrainai išreikšti teisėtais būdais. Atkreipiame dėmesį, kad smurto prieš  rusų tautybės ir kitus rusiškai kalbančius Lietuvos gyventojus atvejus Kremliaus režimas gali panaudoti jo vykdomai agresijai prieš Ukrainą ir konfrontacijai su demokratinėmis Vakarų valstybėmis pateisinti.

Lietuvos piliečiai, kokia kalba jie bekalbėtų, nėra atsakingi už agresyvią Kremliaus režimo politiką ir pradėtą karą prieš demokratinę ir laisvą šalį. Didžioji dauguma lietuvių ir tautinių bendrijų atstovų smerkia Rusijos agresiją prieš Ukrainą. Mūsų valstybėje prieglobstį rado ir nemažai dėl Kremliaus ir Minsko režimų represijų pasitraukusių opozicijos aktyvistų. Stenkimės, kad jie Lietuvą ir toliau laikytų saugia vieta gyventi.