Džiugu, kad visuomenė tampa vis aktyvesnė ir atkreipia dėmesį į realias grėsmes šalies nacionaliniam saugumui.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas ketvirtadienį  socialiniame tinkle „Facebook“ visuomenę įspėjo apie šnipu laikomo asmens veiklą. TSPMI bendruomenė asmenį ne kartą pastebėjo besilankantį įvairiuose su geopolitika susijusiose renginiuose.

Instituto atstovai paviešino savo renginių archyvų bei žvalgybos tarnybų VSD ir AOTD 2016 m. Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinime balandį skelbtą Rusijos diplomatu apsimetančio žvalgybos karininko nuotrauką.

„Balandžio mėnesį išplatintoje Valstybės saugumo departamento Nacionalinių grėsmių vertinimo ataskaitoje teigiama, kad 2016 m. buvo fiksuotas nuolatinis Rusijos žvalgybos tarnybų karininkų lankymasis įvairiuose su tarptautiniais santykiais, politika, gynyba susijusiuose renginiuose, mokslinėse konferencijose ir kitur. Pastebėjome, jog instituto renginiuose lankėsi ir VSD ataskaitoje užfiksuotas asmuo. Dalinamės keliomis jo nuotraukomis. Todėl raginame visą VU TSPMI bendruomenę kritiškai vertinti asmenų prašymus dalintis informacija. Paprastas, iš pirmo žvilgsnio įtarimų nekeliantis atsitiktinis kontaktas, gali reikšti Rusijos žvalgo pastangas kuo daugiau sužinoti apie jus, jūsų pažiūras, silpnybes. Asmuo gali pasiteirauti apie studentų rašto ar baigiamuosius darbus, paprašyti pasidalinti turima medžiaga ir pan. Būkime budrūs, saugodami save ir valstybę“, – rašoma TSPMI socialinio tinklo paskyroje.