Kaip skelbia naujienų agentūra „Reuters“, Vokietijos federalinė žvalgybos tarnyba po specialaus tyrimo atskleidė informacijos, kad šnipinėjimas internetu gali būti ir vykdomas pasitelkiant socialinių tinklų profilius.

Šalies žvalgybos tarnyba tvirtina aptikusi netikrų Kinijos žvalgybos sukurtų profilių, kurie, susidraugaudami su Vokietijos valstybės tarnautojais ar politikais socialiniame tinkle, rinkdavo jų asmeninę informaciją.

Priešiškų žvalgybų tarnybų sukurti profiliai sugeba „susidraugauti“ su aukštais politikais ir diplomatais iš įvairių Europos valstybių.

Kad atkreiptų visuomenės dėmesį ir paskatintų būti akylesniais bei įvertinti rizikas skleidžiant asmeninę informaciją internete, Vokietijos žvalgyba netgi žengė netikėtą žingsnį, konkrečiai įvardydama netikrų vartotojų ar organizacijų profilių vardus ir pavadinimus.

„Priešiškos žvalgybos tarnybos yra aktyvios socialiniuose tinkluose, tokiuose kaip „LinkedIn“ ir jau kurį laiką bando rinkti informaciją ir taip gauti reikiamos žvalgybinės informacijos, įskaitant vartotojų asmeninę informaciją: duomenis apie įpročius, pomėgius ar politines pažiūras“, – aiškino Vokietijos žvalgybos atstovai.

Per 9 mėnesius trukusį tyrimą buvo aptikta daugiau nei 10 tūkst. Vokietijos piliečių, savo profesionaliuose „LinkedIn“ profiliuose „susidraugavusių“ su netikrais šnipų profiliais, kurie dangstėsi po talentų paieškų ekspertų, konsultantų, nuomonių lyderių kaukėmis.

Netikri profiliai pavadinti ne tik profesionaliai skambančių organizacijų pavadinimais, bet ir profesionaliomis fotografijomis – stilingai atrodančiomis jaunų vyrų ar moterų nuotraukomis.