Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Kaune balandžio 5 d. 17.30 val. vyks knygos Lietuvos žvalgyba XX. a. viduryje ir antrojoje pusėje pristatymas su garsiais istorikais.

Valstybės saugumo departamento darbuotojo, publicisto Severino Vaitiekaus knyga išleista ir Vilniuje pristatyta dar praėjusiais metais, tačiau naujas, papildytas leidimas pristatomas pirmą kartą.

Naujajame knygos leidime – dar daugiau su to laikmečio Lietuvos žvalgyba susijusių dokumentų ir fotografijų, įtraukiančių į intriguojantį istorinį pasakojmą apie tikruosius Lietuvos herojus, ne tik tyliai dirbusius Tėvynės labui, bet ir paaukojusius tam gyvybes.

Kaunas pristatymui šįkart pasirinktas simboliškai – 1919 m. Lietuvos žvalgyba iš Vilniaus dirbti persikėlė būtent čia.

Knygos pristatymo metu vyks diskusija, kurioje dalyvaus du žymūs istorikai – Lietuvos specialiųjų tarnybų istorijos ekspertas, Seimo narys dr. Arvydas Anušauskas bei Kauno istorinės Prezidentūros istorikė dr. Ingrida Jakubavičienė. Prie jų prisijungs ir pats leidinio autorius S. Vaitiekus.

Renginyje taip pat dalyvaus Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro direktorė Teresė Birutė Burauskaitė, o diskusiją moderuos Centro istorikė dr. Monika Kareniauskaitė.

Renginį organizuoja Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra, Valstybės saugumo departamentas ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.