Spalio 17 d. įvyko baigiamasis projekto „Žvalgas savaitei“ renginys, kuris įgyvendinamas Valstybės saugumo departamento (VSD) ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI).

Nugalėtojais tapo studentai – Laurynas Petruškevičius, Kamilė Prusevičiūtė, Astijus Pūkas, Greta Radzevičiūtė bei Kamilė Smiglevičiūtė, kurie analizavo Rusijos kibernetinius pajėgumus prieš Ukrainos kritinę infrastruktūrą ir valstybines institucijas. 

Šiais metais projekte dalyvavo daugiau nei 50 politikos mokslus studijuojančių studentų, prie kurių pirmą kartą prisijungė studentai iš kitų Vilniaus universiteto fakultetų. Projekto metu studentai rengė analitinius darbus įvairiais su nacionaliniu ir regiono saugumu susijusiais klausimais: Rusijos propagandos sklaida, Rusijos dezinformacija socialiniuose tinkluose, Rusijos galimybės naudoti energetiką ir Kaliningrado tranzitą kaip spaudimo priemones, Rusijos kibernetinių pajėgumų panaudojimas prieš Ukrainą, virsmo technologijų panaudojimas priešiškų veikėjų tikslams, nelegali migracija ir autoritariniai režimai ir kt.

Studentų darbus vertino ir vertingu grįžtamuoju ryšiu su studentais dalijosi VSD direktoriaus pavaduotojas Giedrius Krupauskas, TSPMI vadovė prof. Margarita Seselgyte, Europos žvalgybos koledžo direktorius François Fischer, Užsienio reikalų viceministras Jonas Survila ir Nyderlandų Karalystės ambasadorius Lietuvoje Jack Robert Twiss Quarles Van Ufford. Komisijos nariai vertinimo metu pažymėjo, kad visų komandų darbai buvo paruošti kruopščiai, atsakingai ir studentų motyvacija buvo aukšta.

Projektu „Žvalgas savaitei“ siekiama stiprinti studentų žinias apie nacionalinį ir regioninį saugumą, supažindinti su žvalgybos institucijų veikla ir vaidmeniu užtikrinant nacionalinį saugumą.