Žvalgų dienos išvakarėse, spalio 26 d., Pilies muziejuje, Klaipėdoje  įvyko pirmasis buvusio žvalgybos pareigūno, istoriko Severino Vaitiekaus knygos „Kas mūsų – kova įgysim“ pristatymas. Renginyje autorius pirmą kartą pristatė dar dažais kvepiančią naująją savo knygą, apžvelgė Klaipėdos sukilimą remiantis konkrečiais tų dienų dokumentais ir liudijimais.

 „Valstybės saugumo departamente esame įsitikinę, kad žvalgybos ir žvalgybos istorijos studijos bei jų publikavimas yra reikšmingas ir reikalingas pilietinės visuomenės ugdymo įrankis, o pilietinė visuomenė yra stiprus nacionalinio saugumo pagrindas. Todėl, per pastaruosius šešerius metus kartu su Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centru išleidžiame jau 4-ąją ilgamečio žvalgybos pareigūno S. Vaitiekaus knygą.

Ši knyga – solidi, gausiai iliustruota knyga nagrinėjanti Lietuvos žvalgybos vaidmenį, rengiant ir įgyvendinant Didžiosios ir Mažosios Lietuvos sujungimą“,- pasveikindamas visus kalbėjo Valstybės saugumo departamento direktoriaus pavaduotojas Vaidotas Mažeika.

Vakaro metu vyko ir atvira diskusija apie lietuvių žvalgybos vaidmenį prijungiant Mažąją ir Didžiąją Lietuvą. Diskusijoje dalyvavo ir su klausytojais įžvalgomis dalinosi knygos autorius S. Vaitiekus, istorikas dr. Vasilijus Safronovas bei žurnalistas Rimas Bružas.

Pokalbio metu daug dėmesio buvo skirta apžvelgti Jono Polovinsko – Budrio istoriją, apie tai kas lėmė sukilimo sėkmę ir lietuvių žvalgybos vaidmenį.

Apie knygą:

Autoriaus noras Klaipėdos sukilimą parodyti tokį, koks jis buvo, remiantis konkrečiais tų dienų dokumentais ir liudijimais, kai valstybės vadovai galėjo tik prognozuoti, o sukilimo dalyviai net ir to negalėjo daryti, nes, įvykiams pakrypus nepageidaujama linkme, atsitraukimo kelių kaip ir nebuvo. Pasekmės galėjo būti labai skaudžios tiek sukilimo dalyviams, tiek visai Lietuvos valstybei.

Knygoje atskleidžiamas lietuvių žvalgybos vaidmuo sujungiant Didžiąją ir Mažąją Lietuvą. Joje daug dėmesio skiriama žvalgams, Klaipėdos sukilimo dalyviams, prisiminti.

Knygą išleido Valstybės saugumo departamentas kartu su Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centru. Renginio partneris: Mažosios Lietuvos istorijos muziejus.