Pastarosiomis dienomis įvairiose žiniasklaidos priemonėse pasirodė visuomenės veikėjo Dariaus Kuolio ir žurnalisto Tomo Dapkaus tikrovės neatitinkančių teiginių, esą Valstybės saugumo departamentas parenka vaiko teisių tarnybų specialistus.

D.Kuolys:(kalba netaisyta) “Kuri pareigūnė turi teisę dirbti su valstybės paslaptimis? Toji pareigūnė, kurią atrinko Valstybės saugumo departamentas, nes jis išduoda leidimus dirbti su valstybės paslaptimis. Tai yra – Aidis Meželis šiandien mums parinko pareigūnę, kuri kuruoja mergaitę. Štai Valstybės saugumo departamentas, kuris pats labai prastai atrodo visoje šitoje istorijoje, nes visą laiką šmėžavo šitoje istorijoje – ir Aidis Meželis, ir kiti aukšti pareigūnai. Šioje Kauno žudynių ir pedofilijos istorijoje tikrai visą laiką dalyvavo Valstybės saugumo departamentas.“ (E.Jakilaičio interviu su D.Kuoliu 2012 05 20 dienos „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „24/7“)

T.Dapkus:(kalba netaisyta) “Dabar mergaitei yra paskirta vaiko teisių specialistė, kurią parinko arba kurią atrinko Valstybės saugumo departamentas išduodamas jai leidimą dirbti su slapta informacija. Joks kitas vaiko teisių specialistas Lietuvoje, kaip aš suprantu, neturi net tokio leidimo. Kaip jūs vertinate tokį faktą, kad VSD dabar atrenka psichologus? (2012 05 20 dienos T.Dapkaus LNK televizijos laida „Alfa savaitė“)

Primename, kad pagal Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo nuostatas, Valstybės saugumo departamentas neinicijuoja leidimo darbui su įslaptinta informacija išdavimo procedūros ir tokių leidimų neišduoda. Leidimą darbui su įslaptinta informacija išduoda į VSD kreipęsis paslapčių subjektas (šiuo konkrečiu atveju – Kauno miesto savivaldybės administracija rekomendavus Socialinės apsaugos ir darbo misterijai), gavęs VSD sutikimą.

Apie leidimo dirbti su įslaptinta informacija suteikimo vaiko teisių specialistei aplinkybes VSD informavo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos bei Teisės ir teisėtvarkos komitetus.