Valstybės saugumo departamentas patikslina šiandien žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie VSD pastatų komplekso statybos Pilaitėje kainas.

Primename, kad VSD komplekso statybų projektui 2004 metais pritarė Valstybės gynimo taryba. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas 2006, 2008 ir 2010 metais vertino ir savo nutarimais siūlė skirti reikiamą finansavimą statybų projektui. Valstybės saugumo departamentas savo ruožtu NSGK teikė detalią panaudotų lėšų ataskaitą ir galimus VSD komplekso pabaigimo variantus.

2008 metais Valstybės kontrolė atliko VSD pastatų komplekso statybos darbų, kainavusių 80 milijonų, auditą ir pažeidimų nenustatė. Ši ataskaita 2008 metais buvo pateikta Seimo NSGK. Šiais metais Valstybės kontrolė audituoja statybos darbus, atliktus 2008–2013 metais.

VSD informuoja, kad šios dienos žiniasklaidoje skelbiamos netikslios investicijų sumos. Iki šios dienos VSD komplekse padaryta darbų už 123,8 milijonų litų. 2014–2017 metais investavus apie 60,2 milijonų litų, pastatas galės būti pripažintas tinkamu naudoti ir pradėtas eksploatuoti.

278 milijonus galėtų siekti bendra ir galutinė viso projekto suma įskaičiuojant naujausią informacinių technologijų, archyvavimo įrangą, apsaugos sistemas, baldus ir pan.

VSD komplekso pastatų vieno kvadratinio metro kaina nesiskiria nuo tokių pastatų kaip naujojo Generalinės prokuratūros, Vilniaus miesto savivaldybės ar TEO būstinės kainų net atsižvelgiant į tai, kad VSD pastatui yra taikomi NATO reglamentuoti specialūs saugumo reikalavimai.