Valstybės saugumo departamentas iš Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros gavo raštą, kuriame informuojama, kad nutarta atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą pagal 2012 m. lapkričio 29 d. V.Gailiaus pareiškimą dėl galimai nusikalstamų VSD direktoriaus pavaduotojo R.Vaišnoro veiksmų ir esą neteisėtų VSD operatyvinių veiksmų, kuriais kėsintasi į privatų V.Gailiaus ir jo šeimos gyvenimą.

Generalinės prokuratūros nutarime nedviprasmiškai sakoma, kad nė vienas V.Gailiaus nurodytas faktas nepasitvirtino. Šis nutarimas per reikiamą laiką nebuvo apskųstas teismui, todėl teisiniai ginčai dėl 2012 metų pabaigoje V.Gailiaus mestų kaltinimų Valstybės saugumo departamentui bei jo pareigūnams yra baigti.

Atkreiptinas dėmesys, kad V.Gailius per tą laiką, kol buvo nagrinėjamas jo pareiškimas, ne kartą viešai kaltino VSD ir jo pareigūnus „subūrus siautėjančią banditinę saugumiečių gaują“. Šie ir kiti panašūs kaltinimai Departamentui paprastai buvo pateikiami nepriekaištinga teisine kalba, todėl imtis teisinių veiksmų prieš tokios informacijos skleidėjus yra sudėtinga. Tačiau emocingi ir nepagrįsti pareiškimai padarė didžiulę žalą Departamento reputacijai, visuomenės pasitikėjimui VSD veikla ir pareigūnais.

VSD svarbu, kad visuomenė pasitikėtų institucijos veiklos tikslais ir metodais, nes Departamentas efektyviai savo funkcijas gali vykdyti tik tada, jei piliečiai sąmoningai teikia informaciją ir vykdo rekomendacijas dėl prevencinių priemonių. Pasitikėjimo Valstybės saugumo departamentu sunku tikėtis, kai nepagrįsti kaltinimai pateikiami buvusio aukšto teisėsaugos pareigūno ir valstybės politiko.

Apie Generalinės prokuratūros nutarimą VSD informavo Seimo Nacionalinio saugumo komitetą ir Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisiją.