Valstybės saugumo departamentui vykdant ilgalaikę žvalgybos operaciją, 2015.04.29 Lietuvoje buvo sulaikytas Rusijos pilietis N.F., kuris yra etatinis Rusijos saugumo tarnybos FSB darbuotojas. Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra sulaikyto piliečio atžvilgiu pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 119 straipsnį (šnipinėjimas).

VSD jau kuris laikas perspėja visuomenę ir valstybės tarnautojus apie aktyvią bei agresyvią Rusijos žvalgybos ir saugumo tarnybų veiklą prieš Lietuvą: naudojamus metodus, tikslus ir taikinius.

VSD yra nustatęs, kad minėtas Rusijos FSB darbuotojas vykdė prieš Lietuvą nukreiptą šnipinėjimo operaciją, kurios tikslas – prasiskverbti į Lietuvos valstybės valdymo institucijas bei Lietuvos teisėsaugos ir žvalgybos tarnybas. Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentas, bendradarbiaudamas su Generaline prokuratūra ir Policijos departamentu, užkardė eilinį Rusijos žvalgybos tarnybų bandymą prieiti prie tik Lietuvos vadovams žinomos informacijos, siekiant manipuliuoti ir įtakoti Lietuvos sprendimų priėmimo procesus aukščiausiame lygyje.