Ketvirtadienio vakarą Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso konferencijų salėje Valstybės saugumo departamentas kartu su Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centru visuomenei pristatė knygą „Lietuvos žvalgyba XX a. viduryje ir antrojoje pusėje“.

Knygos pristatymo renginyje lankėsi buvę ir esami Departamento vadovai, diplomatai, istorikai ir šalies istorijai neabejingi piliečiai.

Departamento direktorius Darius Jauniškis savo sveikinimo kalboje sakė: „Ši knyga – tai atminimo ir pagarbos paminklas žvalgybos pareigūnams, kovojusiems už laisvę Lietuvoje bei už jos ribų. Joje aprašyti žvalgai yra puikus pavyzdys mums visiems: besąlygiškos meilės tėvynei, kai aukojamas asmeninis laikas, pinigai ar net gyvybė. Didžiuojuosi vadovaudmas Valstybės saugumo departamentui ir galiu drąsiai teigti, kad tiek anuomet, tiek dabar galime pasigirti atsidavusiais, savo tėvynės labui dirbančiais pareigūnais“.

Knygos autorius, buvęs žvalgybos pareigūnas Severinas Vaitiekus kartu su istorikais dr. Ingrida Jakubavičiene ir dr. Norbertu Černiausku dalijosi savo įspūdžiais ir įžvalgomis bei pabrėžė šios knygos svarbą Lietuvos istorijai. Ateityje planuojama išleisti dar 3 knygos apie Lietuvos žvalgybą dalis.

 

Knygą galima įsigyti šiose pardavimo vietose:

LGGRTC knygynuose (Didžioji g. 17 ir Aukų g. 2, Vilnius);

„Akademinė knyga“ („Humanitas“, Universiteto g. 4, Vilnius);

„Littera“ (Universiteto g. 3, Vilniaus universiteto M. K. Sarbievijaus kiemelis).

Knygos recenzija:

https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/istorija/kaip-sovietai-naikino-lietuvos-zvalgyba-ziaurus-kankinimai-ir-atpildas-budeliams-582-794824