Valstybės saugumo departamento direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Budrys antradienio vakarą „Info TV“ laidoje „Info diena“ kalbėjo apie teroro aktų grėsmę Lietuvoje ir Europoje.

K. Budrys pabrėžė, kad praėjusiais metais daugybė išpuolių buvo sužlugdyta, tačiau dabar tiek teisėsauga, tiek žvalgyba visoje Europoje turės išmokti naujas pamokas. Lietuvoje teroro aktų grėsmės lygis iš naujo bus vertinamas, jeigu tik atsiras tokia tikimybė.

„Kiekvienas išpuolis atskleidžia daugiau apie tai, kas tai organizuoja, kiek platus tinklas ir kiek sudėtingas pats terorizmo būdas. Lietuvoje šiuo metu neturime pagrindo peržiūrėti terorizmo aktų tikimybės lygio. Jis yra mažas“, – kalbėjo K. Budrys.

Pasak direktoriaus pavaduotojo, po pertraukos surengtas brutalus teroro išpuolis rodo, žvalgybos ir teisėsaugos dedamas pastangas užkardyti grėsmes turi papildyti ir kiti saugumo instrumentai.

Pastaruoju metu didžiausią pavojų kelia „vienišais vilkais“ vadinami į radikalųjį islamo tikėjimą atsivertę asmenys, kurie pasirengę organizuoti ir įgyvendinti terorizmo aktus vieni. Skaičiuojama, kad šiuo metu Europoje tokių asmenų yra beveik 2000.

Po teroro išpuolio pirmadienio naktį Mančesteryje, Didžiojoje Britanijoje, dėl gyventojų saugumo sunerimta visoje Europoje.