Ketvirtadienį festivalio „Login“ dalyviams Valstybės saugumo departamento strateginės komunikacijos vadovė Aurelija Katkuvienė skaitė pranešimą pavadinimu „Kremliaus akiratyje Jūs – kaip veikia kaimyninių šalių šnipai“.

Žvalgybos pareigūnė pažymėjo, kad Lietuvoje galima sutikti priešiškų užsienio valstybių, o konkrečiai – Rusijos ir Baltarusijos – pareigūnų, dirbančių žvalgybai. Tai – šių dienų aktualija.

A. Katkuvienė pasakojo, kokiais būdais ir priemonėmis šnipinėja priešiškų žvalgybų tarnybų atstovai bei kas yra potencialūs žvalgybos taikiniai. Jais gali tapti ne tik valstybinių institucijų atstovai, bet ir gabūs studentai, ir startuoliai, kurie dirba su technologijomis.

VSD strateginės komunikacijos vadovė įspėjo ir apie pavojus, tykančius virtualioje erdvėje bei paaiškino, kodėl reikia atsargiai elgtis su asmenine informacija.

Renginio metu ji taip pat pasidžiaugė, kad kalbėjimas apie grėsmes jau davė savo vaisių. Įgavę tam tikros informacijos bei žinodami esamus įrankius, piliečiai vis dažniau suteikia svarbios, žvalgybos pareigūnų darbui naudingos informacijos ir taip prisideda prie šalies saugumo stiprinimo. Nacionalinis saugumas – ne tik žvalgybos tarnybų, bet ir visuomenės rankose.

VSD laikosi nuostatos, kad labai svarbu kalbėti apie nacionalinio saugumo iššūkius su visuomene. Tai – būdas ne tik užkirsti kelią grėsmėms, bet ir įgyti didesnį atsparumą.

Daugiau apie pranešimą – „Delfi.lt“ publikacijoje.