Kaip praneša interneto gigantas „Facebook“, Rusijos finansuojami šaltiniai šiame socialiniame tinkle vykdė dezinformacijos kampaniją. Feisbuke buvo skelbiama klaidinanti informacija pasitelkiant socialinės ir politinės tematikos pranešimus.

Prieš paviešindami išvadas, „Facebook“ atstovai informaciją tyrė bendradarbiaudami su Jungtinių Amerikos Valstijų teisėsauga.

Bendrovė žiniasklaidai teigė, kad per dvejų metų laikotarpį, iki šių metų gegužės, socialiniame tinkle buvo paviešinta net 3000 propagandinių skelbimų. Kad būtų pasiekta didesnė auditorija, už tai su Rusijos valdžia siejami šaltiniai „Facebook“ sumokėjo 100 tūkts. eurų. Melagingi skelbimai buvo publikuoti iš 470 skirtingų paskyrų.

Nors socialiniame tinkle paviešintos žinutės nebuvo tiesiogiai politinio turinio, atspindėjo imigracijos, rasių ir lygių teisių politikos problematiką.

Dezinformacijos kampanija buvo atskleista „Facebook“ vidinio tyrimo metu, kada buvo aiškinamasi dėl piktnaudžiavimo informacija JAV prezidento rinkimų kampanijos metu.