Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas praėjusią savaitę lankėsi Europos tarybos surengtoje konferencijoje Taline. Jos metu šalių atstovai aptarė regiono saugumo ir gynybos klausimus. Grįžęs iš konferencijos savo idėjomis ir išvadomis V. Bakas pasidalijo su visuomene.

Anot jo, konferencijos metu buvo kalbėta apie tai, kas vienija mūsų valstybių žmones – energetinės, gynybos politikos ateitį.

Pagrindinės V. Bako mintys:

1. Lietuva laikosi pozicijos, kad tam tikri Romos deklaracijos nutarimai turėtų būti taikomi ne tik Vakarų Balkanų regionui, bet ir Rytų Europos valstybėms (dokumentas orientuotas į saugumo ir ekonominio stabilumo užtikrinimą Europoje);

2. Puikiai suprantame, kad Asociacijos susitarimas nėra tų šalių pagrindinis tikslas santykiuose su ES;

3. Kad būtų įgyvendinti partnerių siekiai, prireiks ilgo, sudėtingo ir brangiai kainuojančio darbo, kurį jie turės atlikti bandydami judėti į priekį. Mes, kaip ES atstovai, galime juos palaikyti palikdami atvertas duris.

4. Kokią žinutę šiandien siunčiame savo Rytų šalims partnerėms?

NSGK pirmininkas taip pat dalijosi vertingomis Europos išorės veiksmų tarnybos StratCom darbo grupės vadovo Giles Portman įžvalgomis, kaip politikai ir valstybė gali stiprinti žiniasklaidą ir atsilaikyti prieš propagandą. Valstybės privalo skirti lėšų žiniasklaidos stiprinimui, užtikrinti žurnalistų saugumą, paramą nepriklausomiems žurnalistams bei užtikrinti informacijos prieinamumą žiniasklaidai.

Kodėl būtina tai daryti? Rusijos investicijos į propagandinę žiniasklaidą ir kuo didesnę jos sklaidą siekia milijardą JAV dolerių. O propagandą transliuojantys kanalai auditorijai prieinami 33 skirtingomis kalbomis.