Antrus metus iš eilės Valstybės saugumo departamentas spalio 27 dieną kviečia Lietuvos piliečius švęsti Žvalgų dieną kartu. Žvalgų dienos proga siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad prie valstybės saugumo gali prisidėti kiekvienas pilietis.
 
Pilietinis budrumas yra mūsų valstybės stiprybė. Dar 1920 metais pirmasis Lietuvos žvalgybos tarnybos vadovas Mikalojus Lipčius sakė: „Kiekvienas turi suprasti, kad jei gerai žinome, kas vyksta aplinkui, taip lengviau išvengti pavojų ir mažesnėmis pajėgomis nugalėti priešą“.
 
Lygiai prieš metus, spalio 27 d., VSD visuomenei pristatė anoniminę Pasitikėjimo liniją ir šviečiamąją kampaniją – video klipų seriją – kurioje mokoma, kaip atpažinti priešiškų žvalgybos tarnybų veiksmus prieš Lietuvos piliečius.
 
„Žvalgų dieną galime pasidžiaugti itin išaugusiu visuomenės pasitikėjimu Valstybės saugumo departamentu.  Didžiuojamės, kad žvalgybos darbas, nors ir didžioji dalis jo yra neviešintina – nelieka nepastebėtas. Tačiau reikia nepamiršti, kad šalies saugumas yra visų mūsų bendras reikalas.
Pastaraisiais metais skyrėme daug dėmesio skleisdami žinią, kad stiprios bendruomenės užtikrina ir sklandų žvalgybos darbą. Visuomenės palaikymas, pilietinis sąmoningumas tampa ypač svarbiais dinamiškoje besikeičiančių grėsmių akivaizdoje.
Stiprinti nacionalinį saugumą galite padėti ne tik pranešdami apie grėsmes, tačiau ir skleisdami gerą žodį apie valstybę, kovodami su melu, dezinformacija, – sakė VSD direktorius Darius Jauniškis. Pastarieji metai parodė, kad turime tikrai aktyvią ir vis didesnį atsparumą grėsmėms įgaunančią visuomenę. Iš piliečių gautos žinutės kai kuriais atvejais padėjo netgi užkardyti tam tikras grėsmes. Todėl nenuostabu, kad šiandien Žvalgų dieną norime pakviesti švęsti kartu.“
 
Metus veikianti Pasitikėjimo linija sulaukė per 1000 skirtingų pranešimų: nuo žinučių apie pastebėtus įtartinus, galimai nedraugiškus veiksmus valstybei iki pranešimų apie nesantaikos kurstymą viešojoje erdvėje. Aktyviausi piliečiai, reguliariai stebintys ir siunčiantys informaciją apie grėsmes, Žvalgų dienos išvakarėse buvo pakviesti į Departamentą ir uždarame renginyje apdovanoti padėkomis už pilietinę atsakomybę.
 
Valstybės saugumo departamentas kviečia ir toliau nacionalinį saugumą stiprinti kartu – visus neabejingus piliečius aktyviai kreiptis į VSD bei pranešti apie numanomas grėsmes.
 
 
Informaciją apie galimas grėsmes VSD galite pranešti:
Pasitikėjimo linija –  8 700 70 007, veikianti 24/7
El. paštu – pranesk@vsd.lt