Lietuvoje nuo gruodžio mėnesio yra suimti trys Lietuvos piliečiai, įtariami už atlygį šnipinėję Rusijai, ketvirtadienį pranešė teisėsauga.

Suimtieji įtariami teikę informaciją apie karinius ir strateginius objektus pagal Rusijos žvalgybų tarnybų užsakymą. Visi asmenys buvo sulaikyti Lietuvoje, jie tai darė už finansinį atlygį.

Įtariamieji suimti vykdant du atskirus ikiteisminius tyrimus. Vienas ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl asmens iš Šiaulių, jis buvo tarnautojas Lietuvos karinėse oro pajėgose. Šiame tyrime įtarimai pareikšti dar vienam lietuviui, kuris turi nuolatinį leidimą gyventi užsienio valstybėje.

Antrajame ikiteisminiame tyrime įtarimai pareikšti Klaipėdoje gyvenančiam asmeniui, kuris užsienio valstybės žvalgybai perduodavo jo rinktą neįslaptintą informaciją apie tam tikrus objektus, kuriuos jis stebėdavo ir fiksuodavo lankydamasis viešose Klaipėdos jūrų uosto ir kitose uostamiesčio vietose.

Tyrimą Lietuvos teisėsauga pradėjo pagal karinės žvalgybos informaciją, tyrimo metu buvo atlikta dešimtys kratų. Manoma, kad įtariamųjų ratas dar gali plėstis.