Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga „Žinių radijo“ išleistoje knygoje „100 žvilgsnių Lietuva“ – Valstybės saugumo departamento direktoriaus Dariaus Jauniškio mintys apie tikėjimą.

VSD vadovas leidinio puslapiuose –  kartu su daugiau nei šimtu kitų iškilių Lietuvos asmenų – Lietuvą kuriančiais verslo, kultūros, mokslo, politikos ir visuomeninių organizacijų atstovais. Kiekvienas iš jų savo tekste atskleidė, kaip supranta tradicinėmis visuomenėje laikomas vertybes – išmintį, tikėjimą, teisingumą, meilę bei kaip jomis vadovaujasi savo kasdienėje veikloje.

„Tikėjimas – labai svarbi gyvenimo atrama. Tikėjimo neįmanoma išmatuoti ar pasverti, jo negalima nupirkti ar parduoti. Tai – žmogaus stimulas ir gebėjimas sąmoningai nukreipti savo mintis į tikslą. Jis padeda žmogui sunkiomis gyvenimo akimirkomis, padeda nugalėti skausmą, neviltį, priešą ar ligą ir pasiekti laimėjimą.

Tikėjimas yra didelė jėga. Jei tikėsime, kad galime nuveikti didelius darbus, suburti ir įkvėpti žmones, iškęsti tiek fizinius, tiek psichologinius sunkumus, mes tai ir padarysime. Turėdami tvirtą tikėjimą spinduliuosite galia. Niekada neabejokite, nes mūsų abejonės yra išdavikės, kurios priverčia pralaimėti ten, kur dažnai galėtume laimėti. Nebijokime sunkaus darbo ir ryžto. Tikėkime, kad viskas įmanoma, ir siekime to“ – taip vieną iš kertinių gyvenimo vertybių suvokia D. Jauniškis.