„Kaip teigiama Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinime, didžiausias grėsmes Lietuvai kelia Rusijos žvalgybos tarnybos – Užsienio žvalgybos tarnyba, GP Generalinio štabo Vyriausioji valdyba ir Federalinė saugumo tarnyba. Pernai jos rinko strateginę žvalgybos informaciją apie Lietuvos vidaus, užsienio, ekonomikos, saugumo ir gynybos politiką, taip pat įtakos operacijomis rėmė prieš Lietuvą nukreiptą agresyvią Rusijos politiką. Kaimyninės šalies žvalgybos tarnybas itin domino kitąmet vyksiantys Lietuvos prezidento rinkimai“, – rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.

Ši publikacija, kaip ir daugybė kitų, pasirodė po to, kai pirmadienį visuomenei buvo pristatytas Valstybės saugumo departamento ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie KAM metinis grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimas už 2017 metus.

Nors kaip pranešta Grėsmių vertinimui skirtos spaudos konferencijos metu, grėsmių iš Rusijos mūsų atžvilgiu nemažėja, siekdamos užkardyti kelią priešiškai diplomatinėje priedangoje dirbančių asmenų veiklai, mūsų žvalgybos ir saugumo institucijos imasi visų įmanomų priemonių.

„Tam pajungti visi žvalgybiniai, kontržvalgybiniai pajėgumai, stebima, renkama ir vertinama informacija. Žvalgybos funkcija yra laiku surinkti ir pateikti informaciją valstybės sprendimų priėmėjams. Tada valstybės aparatas įsijungia, veikia ir priima sprendimus, ką daryti su ta informacija“, – dienraščiui komentavo VSD strateginės komunikacijos vadovė Aurelija Katkuvienė.

Tuo tarpu parlamentaras, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Arvydas Anušauskas aiškino, kad jei Lietuva turėtų silpną kontržvalgybą, be abejo, gal ir nereikėtų priešiškoms žvalgybos tarnyboms laikyti žmonių diplomatinėje priedangoje.

„Užtektų atvykti į mūsų šalį, pakankamai laisvai atlikti savo darbus, išvykti, ir niekas nė nesužinotų. Šiuo atveju diplomatinė priedanga teikia imunitetą. Atlikti žvalgybos veiksmus svetimoje teritorijoje, šiuo atveju – Lietuvoje, yra gana sudėtinga, todėl jie stengiasi užsitikrinti papildomą apsaugą. „Sudegti“ čia jie gali kur kas greičiau nei kokioje kitoje valstybėje, pavyzdžiui, Kipre arba Graikijoje“, – Lietuvos žvalgybos darbą gyrė A. Anušauskas.

Visą publikaciją galite perskaityti čia.