Pirmadienį paskelbti naujienų portalo „Delfi.lt“ ir žurnalo „Reitingai“ organizuotos apklausos rezultatai: 2018-ųjų įtakingiausiųjų valstybės tarnautojų (pareigūnų) ir teisininkų sąrašas. Elito atstovai įtakingiausiu šiemet įvardijo Valstybės saugumo departamento direktorių Darių Jauniškį.

Įtakingais laikomų tarnautojų ir teisininkų sąrašas sudarytas apklausus vadinamąsias Lietuvos elito grupes: politikus, verslininkus/ekonomistus, popkultūros, sporto pasaulio atstovus, žiniasklaidos atstovus, visuomenininkus bei pačius tarnautojus/pareigūnus.

Sužinojęs apie įvertinimą, D. Jauniškis padėkojo visiems už išreikštą pasitikėjimą.

„Vis dėlto nemanau, kad tai reikšminga. Savo gyvenimo tikslą ir kelią, tarnystę Lietuvai, pasirinkau jau senai. Tai pradėjau 1991 parlamento gynėjų gretose, tęsiau Lietuvos Kariuomenės Specialiųjų Operacijų pajėgose, o šiuo metu tęsiu vadovaudamas Lietuvos žvalgybai VSD, – sakė jis. – Savo pareigą ginti ir saugoti Lietuvą sąžiningai tęsiu ir toliau, kokiose pareigose ar darbo vietose tektų dirbti ateityje“.

Antroje vietoje šiemet yra Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas, trečias – Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas, ketvirta – Viešųjų pirkimų tarnybos vadovė Diana Vilytė, penktas – policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.

Toliau eina Europos Žmogaus Teisių Teismo teisėjas Egidijus Kūris, generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys, Specialiųjų tyrimų tarnybos direktorius Žydrūnas Bartkus ir kariuomenės vadas Vytautas Žukas.