Spalio 14 dieną, bendradarbiaujant Valstybės saugumo departamentui (VSD) ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutui (TSPMI), artėjančios žvalgų dienos proga, pradedamas projektas „Žvalgas savaitei“.

Projekto metu 60 tarptautinės politikos kurso studentų bus supažindinti su pasaulio ir Lietuvos nacionalinio saugumo iššūkiais, žvalgybos veiklos specifika, žvalgybos vieta Lietuvos nacionalinio saugumo užtikrinimo sistemoje.

Žaidybinių situacijų  metu studentai, gavę užduotis, per savaitę laiko turės atlikti žvalgybinius-analitinius vertinimus įvairiomis temomis, susijusiomis su nacionalinio saugumo klausimais.

Kviečiame ir skatiname visą Lietuvos visuomenę, o ypač jaunus žmones, būsimus mūsų politologus, diplomatus, ekspertus – domėtis, gilintis pasaulio ir Lietuvos nacionalinio saugumo klausimais, pokyčiais, tendencijomis. Visuomenės palaikymas, pilietinis sąmoningumas, o taip pat ir jaunų profesionalų ugdymas – labai svarbus dinamiškoje besikeičiančių grėsmių akivaizdoje, – projekto atidarymo kalboje sakė VSD direktorius Darius Jauniškis.

TSPMI direktorė Margarita Šešelgytė pabrėžė, kad Institutas jau ne vienerius metus savo studijų programose skiria didelį dėmesį nacionalinio saugumo klausimams, o šis projektas bus puiki galimybė teorines žinias pritaikyti praktikoje. Simuliacija sukurs aplinką, kurioje esant ribotoms laiko sąnaudoms ir ištekliams reikės išspręsti aktualias bei realias saugumo problemas. Studentai išmoks savo sprendimus koncentruotai ir aiškiai pateikti sprendimų priėmėjams.

Prie projekto ir studentų darbų vertinimo komisijos jungiasi atstovai iš LR Prezidento nacionalinio saugumo grupės, Užsienio reikalų ministerijos, mokslininkai iš akademinės bendruomenės.

Studentų darbų pristatymai vyks spalio 22 dieną VU TSPMI universitete.