Penktadienį Valstybės saugumo departamento direktorius Darius Jauniškis susitikime su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda jį informavo, kad du Rusijoje kalėję Lietuvos piliečiai – Jevgenij Mataitis ir Arstidas Tamošaitis – šiandien buvo sėkmingai grąžinti į Lietuvą ir šiuo metu vyksta pas savo šeimas.

Kartu su dviem Lietuvos piliečiais iš Rusijos sugrąžintas ir Norvegijos pilietis Frode Bergas, kuris šiandien perduotas Norvegijos ambasados Lietuvoje žinion.

„Tarptautinė operacija buvo kruopščiai suplanuota ir įvykdyta patyrusių žvalgybos pareigūnų. Dėkoju šalies vadovybei ir ypatingai Lietuvos Respublikos Prezidentui už supratimą ir palaikymą vykdant šį Lietuvai svarbų sprendimą. Taip pat visiems valstybės pareigūnams ir partneriams prisidėjusiems prie sėkmingo ir sklandaus žvalgybinės operacijos įgyvendinimo. Šis įvykis dar kartą patvirtinina, kad Lietuvai rūpi kiekvienas Lietuvos pilietis ir visuomet bus dedamos pačios didžiausios pastangos ginti ir saugoti savo žmones“, – prezidentūroje sakė VSD vadovas D. Jauniškis.

Apsikeitimas įvyko viename iš Lietuvos pasienio kontrolės punktų.