Penktadienį, spalio 15 d., įvyko projekto „Žvalgas savaitei“, kurį įgyvendina Valstybės saugumo departamentas (VSD) bendradarbiaudamas su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu (VU TSPMI), finalas.

Komisija nugalėtojais paskelbė VU TSPMI trečio kurso studentų komandą, atlikusią analitinę užduotį apie stebėjimo technologijų naudojimą autoritarinėse valstybėse pandemijos metu ir pilietinei visuomenes kylančias rizikas. Nugalėtojai 2022 m. sausio mėnesį vyks į projekto partnerių „La fabrique defense“ organizuojamą tarptautinę konferenciją Paryžiuje. Tai vienas iš didžiausių renginių jaunimui, skirtas stiprinti Europos strateginę kultūrą.

Studentų atliktus projektus vertino ir geriausius darbus atrinko tarptautinė komisija, kurią sudarė atstovai iš VSD, Užsienio reikalų ministerijos, VU TSPMI ir Europos žvalgybos koledžo. Komisijos nariai pažymėjo, kad atlikti darbai atskleidė studentų gebėjimą žvelgti į nacionalinio ir tarptautinio saugumo problemas ir iššūkius giliai, analitiškai ir kritiškai, o kartu atsakingai ir kūrybiškai. Visa tai yra ypač svarbu dirbant žvalgybos institucijoje.

Projekte dalyvavo daugiau nei 50 politikos mokslus studijuojančių TSPMI studentų, kurie atliko analitinius darbus, susijusius su naujai iškylančiomis grėsmėmis valstybių nacionaliniam ir tarptautiniam saugumui.

Projektu „Žvalgas savaitės“ siekiama didinti jaunosios kartos supratimą apie nacionalines ir tarptautines saugumo grėsmes ir žvalgybos institucijų darbą, stiprinti pilietiškumą ir sąmoningumą, populiarinti žvalgybos pareigūnų profesiją. 

Projekte dalyvauja ir du tarptautiniai partneriai – Europos žvalgybos koledžas ir  „La Fabrique Defense“.

Didelio studentų susidomėjimo ir akademinės bendruomenės palaikymo sulaukęs projektas „Žvalgas savaitei“ inicijuotas 2019 m. Tai yra vienas iš renginių, skirtų Lietuvos žvalgo dienai, kuri minima kasmet spalio 27 d.