Valstybės saugumo departamento (VSD) projekto „Žvalgas savaitei“, kuris įgyvendinamas bendradarbiaujant su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu (VU TSPMI), nugalėtojai dalyvavo jaunimui skirtame tarptautiniame renginyje apie saugumą ir gynybą. Jis vyko sausio 28-30 d. Paryžiuje.

Studentai į jaunimui skirtą renginį Paryžiuje vyko tarptautinių projektų partnerių – Europos žvalgybos koledžo ir  „La Fabrique Defense“ – kvietimu. Tai vienas iš didžiausių renginių jaunimui, skirtas stiprinti Europos strateginę kultūrą. Studentai darė pristatymą apie žvalgybą ir pilietinės visuomenės indėlį atliepiant laikmečio iššūkius. 

Projektu „Žvalgas savaitei“ siekiama stiprinti jaunosios kartos žinojimą ir supratimą apie nacionalinį saugumą,  pristatyti iššūkius ir grėsmes su kuriomis susiduria valstybės ir regionai, supažindinti su VSD vaidmeniu užtikrinant Lietuvos nacionalinį saugumą bei praktiniais žvalgybos veiklos ypatumais. Žvalgybos teorijos ir praktikos derinimas leidžia studentams plėtoti analitinius įgūdžius bei gilinti žinias.

Pernai projekte nugalėjo VU TSPMI trečio kurso studentų komanda, atlikusi analitinę užduotį apie stebėjimo technologijų naudojimą autoritarinėse valstybėse pandemijos metu ir pilietinei visuomenes kylančias rizikas.

Didelio studentų susidomėjimo ir akademinės bendruomenės palaikymo sulaukęs projektas „Žvalgas savaitei“ jau vyko du kartus. Tai yra vienas iš renginių, skirtų Lietuvos žvalgų dienai, kuri minima kasmet spalio 27 d.