Šiandien, spalio 19 d., išrinkti ir paskelbti projekto „Žvalgas savaitei“, kurį įgyvendina Valstybės saugumo departamentas (VSD), bendradarbiaudamas su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu (VU TSPMI), laimėtojai.

Pagrindinė šių metų projekto tema – Rusijos sukeltas karas Ukrainoje ir naujai iškilusios grėsmės valstybių nacionaliniam, regioniniam ir tarptautiniam saugumui.  Projekte dalyvavę politikos mokslus studijuojantys studentai atliko analitinius darbus apie Baltijos valstybėms iškylančias naujas rizikas ir grėsmes, nekinetinių priemonių panaudojimo galimybes prieš NATO valstybes, Kremliaus režimo propagandos naratyvus Vakarų visuomenėms,  galimus karo raidos scenarijus, Rusijos režimą ir kitomis karo Ukrainos kontekste aktualiomis saugumo temomis.

Nugalėtoja išrinkta VU TSPMI trečio kurso studentų komanda, kuri analizavo Baltarusijos tiesioginio įsitraukimo į karą prieš Ukrainą galimybes, antroji ir trečioji vieta atiteko studentams, kurie nagrinėjo temas, susijusias su Kinijos politika karo Ukrainoje kontekste.

Projekto „Žvalgas savaitei“ tikslas yra supažindinti studentus su žvalgybos institucijų veikla, jų vaidmeniu valstybės ir NATO bei ES institucijų veikloje. Šiandien studentams paskaitą apie žvalgybos vaidmenį ES sprendimų priėmime skaitė Europos Sąjungos žvalgybos ir situacijų centro direktorius José Morgado.

Tarptautinis projekto partneris – Europos žvalgybos koledžas.

Projektas „Žvalgas savaitei“ pradėtas 2019 m. Tai yra vienas iš renginių, skirtų paminėti Lietuvos žvalgo dieną, kuri švenčiama kasmet spalio 27 d.