Lapkričio 30 dieną Valstybės saugumo departamente pagerbti konkurso „Geriausias baigiamasis mokslo darbas nacionaliniam saugumui reikšmingomis temomis“ dalyviai ir apdovanoti nugalėtojai. Konkursui buvo pateiktas 21 magistro ir bakalauro darbas.

Geriausiu bakalauro darbu išrinktas Kristinos Grybaitės mokslinis darbas „Ideologinės žiniasklaidos pavojus: naujienų straipsnių Rusijoje, aprašančių Rusijos ir Ukrainos karą, kritinė diskurso analizė“, kuris apgintas Kauno technologijos universitete.

Geriausiu magistro darbu išrinktas Dominyko Makštučio mokslinis darbas „Išmaniųjų vaizdo klastočių kriminalistika taikant vaizdų apdorojimo algoritmus“, kuris apgintas Vilniaus Gedimino technikos universitete.

Valstybės saugumo departamentas šiemet pirmą kartą skelbė konkursą „Geriausias baigiamasis mokslo darbas nacionaliniam saugumui reikšmingomis temomis“. Konkurso tikslas – skatinti ir motyvuoti bakalauro ir magistro studijų studentus gilinti žinias ir kompetenciją nacionalinio saugumo ir žvalgybos institucijų veiklos temomis, populiarinti teorinius ir praktinius mokslinius tyrimus nacionaliniam saugumui aktualiais klausimais.

Ši iniciatyva prisidės prie VSD tikslo informuoti ir edukuoti visuomenę nacionaliniam saugumui aktualiais klausimais, didinti piliečių supratimą apie grėsmes nacionaliniam saugumui ir stiprinti visuomenės atsparumą.

Konkursinius darbus vertino komisija, sudaryta iš VSD ir mokslo institucijų atstovų.