Valstybės saugumo departamentas kviečia prisiminti legendinę asmenybę, Lietuvos žvalgybos pradininką ir vadovą Mikalojų Lipčių (1894-1942 m.). Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje bus surengtas 125-ųjų jo gimimo metinių minėjimas.

Visuomenei bus atskleisti M. Lipčiaus vadovavimo specialiajai tarnybai laikotarpiu (1919-1923 m.) užkulisiai, asmeninės aplinkos ir gyvenimo detalės. Renginyje dalyvaus Mikalojaus Lipčiaus anūkas, garsus violončelininkas Saulius Lipčius. Jis pasidalins prisiminimais apie šią istorinę asmenybę. Taip pat bus rodomos nuotraukos ir vaizdo įrašai iš asmeninio S. Lipčiaus archyvo.

Vakaro metu apie to meto žvalgybos organizavimo ir veikimo principus papasakos istorikas ir publicistas, knygos apie Lietuvos žvalgybą autorius Severinas Vaitiekus.

Koncertinėje programoje pasirodys Mikalojaus Lipčiaus proanūkis, žinomas gitaristas Saulius S.Lipčius su sūnumi Teodoru ir klasikinės gitaros atlikėjai, brolių Augustino ir Algirdo-Leonardo Poškų duetas,vos prieš kelias dienas laimėjęs tarptautiniame konkurse Vokietijoje I premiją.

Renginys vyks gruodžio 5 d., 18 val., Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Valstybingumo erdvėje (II a.). Įėjimas laisvas.