Tarnybai Lietuvos Respublikos Valstybės saugumo departamente reikalingi įvairaus išsilavinimo, kvalifikacijos, darbo patirties turintys asmenys: inžinieriai, skirtingų sričių analitikai, teisininkai, tyrėjai, ekonomistai, sociologai, informacinių technologijų, užsienio kalbų specialistai.

Laukiame motyvuotų, sąžiningų, lanksčių ir inovatyvių, nepriekaištingos reputacijos Lietuvos Respublikos piliečių.

Galime pasiūlyti labiausiai jūsų asmenines savybes, profesines žinias bei įgūdžius atitinkantį ir gebėjimus atskleidžiantį darbą.

Įsidarbinimas

Jūsų kandidatūra bus svarstoma, jeigu atitinkate nustatytus pagrindinius reikalavimus:

Esate Lietuvos Respublikos pilietis, mokantis valstybinę kalbą;
Esate nepriekaištingos reputacijos;
Esate ne jaunesnis negu 18 metų ir ne vyresnis negu 50 metų (išskyrus asmenis, priimamus dirbti pagal darbo sutartį);
Turite siekiamoms pareigoms nustatytą išsilavinimą;
Esate tinkamas pagal sveikatos būklę;
Atitinkate teisės aktuose nustatytus reikalavimus, būtinus susipažinti ir dirbi su įslaptinta informacija.

Atrankos procesas gali užtrukti iki 12 mėnesių.

Diskretiškumo principas

VSD užtikrina, kad atrankos metu apie jus surinkta informacija bus naudojama tik sprendžiant Jūsų įdarbinimo galimybę. Tai pat kiekvienas kandidatas į tarnybą VSD privalo laikytis diskretiškumo principo, nes atrankos į darbą Departamente nėra viešos.

Patikimumo įvertinimas ir leidimas dirbti su įslaptinta informacija

Visi VSD pareigūnai privalo turėti leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, todėl atrankos metu vertinamos net tik dalykinės kandidatų savybės, profesiniai gebėjimai, bet ir tikrinamas kandidatų patikimumas.

Tikrinimo metu vertinama ar kandidatui gali būti patikėta įslaptinta informacija, ar jis yra patikimas ir lojalus Lietuvos valstybei. Kandidato pateiktos informacijos apie save ir savo aplinką patvirtinimui gali būti naudojamas tyrimas poligrafu.

Pareigūnų mokymas

Valstybės saugumo departamentas ypatingą dėmesį skiria pareigūnų mokymui. Visi priimti pareigūnai išklauso pagrindinį parengimo kursą, kuriame supažindinami su žvalgybos institucijos veikla, ją reglamentuojančiais teisės aktais, įslaptintos informacijos apsaugos reikalavimais. Vėliau pareigūnai rengiami specializuotuose kursuose – užsienio kalbų, analizės, žvalgybos, kontržvalgybos, sekimo ir t. t.